Turta “çıkış” jöle ile: herhangi bir içeceğin bir litresinden lezzetli yağsız (ancak gerekli değil) hamur işleri

 • Ev
 • Tüm tarifler
 • Fırın
 • turtalar
 • Turta “çıkış” jöle ile: herhangi bir içeceğin bir litresinden lezzetli yağsız (ancak gerekli değil) hamur işleri

Turta “çıkış” jöle ile: herhangi bir içeceğin bir litresinden lezzetli yağsız (ancak gerekli değil) hamur işleri

Tarif fotoğrafı: Turta "çıkış" jöleli: herhangi bir içeceğin bir litresinden lezzetli yağsız (ancak gerekli değil) hamur işleri

Ev

90 dk.

8

Basit

21

0

0

18 Mart 2023, 14:52

İçindekiler

 • portakal suyu – 1 l
 • un – 400 gr
 • şeker – 1 yemek kaşığı. + 3-4 yemek kaşığı
 • bitkisel yağ – 120 mi
 • mısır nişastası – 4 yemek kaşığı. kaydıraklı
 • kabartma tozu – 2 çay kaşığı

Adım adım yemek tarifi

Bir litre lezzetli sıvıya ihtiyacımız var. Bu durumda elimizde portakal suyu var.

Bir litre suyu 2 parçaya ayırıyoruz: 600 ml’yi bir kepçeye dökün. Oldukça büyük bir kapta 400 ml.

400 ml meyve suyumuzun olduğu bir kaseye 120 ml bitkisel yağ ekleyin. Ve bir bardak şeker. Bardağımız 250 ml’dir. Şimdi şeker altta kalsın ve biz turtanın diğer kısmı üzerinde çalışırken yavaşça eritin.

600 ml suyumuzun olduğu potaya 3-4 yemek kaşığı ekleyin. şeker ve 4 yemek kaşığı. büyük bir mısır nişastası kaydırağı ile. Şeker miktarı isteğe göre azaltılıp arttırılabilir. Patates nişastasını değiştirmemek daha iyidir.

Kepçeyi orta ateşe koyuyoruz ve sürekli karıştırarak hepsini ısıtmaya başlıyoruz.

Çok uzun süre görsel olarak hiçbir şey olmayacak. Ama nişasta dibe çökmesin diye inatla sürekli karıştırmaya devam ediyorsunuz.

İlk olarak mat jölede şeffaf pullar görünecek, ardından çok hızlı bir şekilde tamamen şeffaf hale gelecek ve kalınlaşacaktır. Kaşıktan parçalar halinde kayacak kadar kalınlaşmalıdır.

Ateşten alın ve kendi haline bırakın.

Klasik 180 dereceye kadar ısınması için fırını açıyoruz.

Meyve suyu kabındaki şeker henüz erimemişse, eriyene kadar karıştırın.

Başka bir büyük kase alın. İçine 400 gr un ve bir torba kabartma tozu dökün. Bir poşet genellikle 10 g veya 2 çay kaşığıdır.

Unu kabartma tozu ile karıştırın ve sıvı malzemeleri ekleyin. Bu doğru: una sıvı, sıvıya un değil.

Topak kalmayıncaya kadar her şeyi iyice karıştırın. İlk başta, yine çözülmeyecekler gibi görünecekler. Üzülmeyin. Oldukça hızlı bir şekilde çözülecekler – sadece hamuru ısrarla karıştırmaya devam edin.

Çapı en az 23 cm olan büyük bir fırın tepsisi alıyoruz. Daha iyi pürüzsüz, yuvarlak, kıvırcık değil.

Silikon ise, kek yanmamalıdır. Başka bir şeyse, yapışmaz kaplamalı bir parşömen parçası alırız, buruştururuz, suda boğarız, sıkarız, düzeltiriz, fazla suyu silkeliyoruz veya silip bir formla kapatıyoruz.

Hamuru astarlı kalıba dökün.

Kalın jölemize dönüyoruz, yüzeyde oluşan filmi çözmek için karıştırıyoruz.

Ve jöleyi hamurun ortasına dağıtarak kenarlarda birkaç santimetrelik bir kenarlık bırakıyoruz.

Fırındaki ızgarayı en alta ayarlayıp pastayı sırasıyla alt seviyede pişiriyoruz. Her zamanki gibi ortalama bir seviyede pişirirseniz, hamur ile jölenin birleştiği yerde hamurun çiğ kalma olasılığı çok yüksektir. Bu nedenle, daha düşük seviyede.

Pastayı 40 dakika pişirin. Çoğu durumda, bu yeterlidir. Bazen turtanın biraz az pişmiş olduğunu açıkça görebiliyorsanız 10 dakika daha sürer. Pastanın kahve versiyonunu pişirdiğim en uzun süre – tam bir saat!

Pişirdikten sonra kekin tamamen soğuması gerekir. Bu tamamen doğru ve sıcak bir duruma değil, çünkü aksi takdirde dolgu şeklini tutmayacaktır. Ve dolgumuz jöleden yapıldığı için pasta çok uzun süre soğuyacak – birkaç saat. Süreci hızlandırmak için soğukta bir yere koyabilirsiniz.

videolu tarif

Ek Bilgiler

Merhaba sevgili aşçılar!

Bir yorumda bir kez bana şunu yazdılar: “nikromdan daha fazla bu tür tarifler” (alıntı) :))) Evet, bu konu tariflerden (biraz daha akıllıca koyalım) :)) hiçbir şey – hepsi olmasa da çoğu kişi tarafından sevilir. İşte bugün seninleyim! Ve herkesin en sevdiği temanın içinde benim sevdiğim bir tema saklı – jöle :) Genel olarak, bugün gündemimizde tüm karbonhidratlar, süper doyurucu, ama aynı zamanda kesinlikle yağsız ve neredeyse bedava, kocaman ve güzel – portakal jöleli portakallı turta! Ve videoyu izlerseniz, portakalın bu pastanın yapılabileceği milyonlarca varyasyondan sadece biri olduğunu göreceksiniz! Çünkü o LİTRELİ, yani LİTRELİDİR. :) Herhangi bir içeceğin bir litresinden :) Böylece elinizde domates bile olabilir :) Ayrıca istenirse hızlı ve pahalı yapılabilir. :) Gel benimle deney yap!

Oy verin, kaydedin ve arkadaşlarınızla paylaşın

Web’de popüler

Bir yorum Yaz

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilir

Kayıt olmak

Ketsy üzerinde sebze yastığında pişmiş levrekBaharatlı kızarmış patatesDünya halklarının mutfakları
Ev yapımı (108675)İtalyan (2628)Rus (1908)Fransız (1305)Amerikan (841)Alman (815)Çin (497)Akdeniz (492)Japon (482)Yunan (476)Tüm mutfaklar
Mutfak Haberleri
Natalya Tsvetkova Basit ve lezzetli: ilginç mercimek yemekleri Cook-parim: tahılların faydaları nelerdir ve bilmeniz gerekenler Yeni Yıl nereden geldi: tatilin tarihi 2023 Yeni Yılı nasıl kutlanır: para için işaretler Kahve , tuz, limon: tabaklardaki (tavalar, kesme tahtası) kokular nasıl giderilir
Yeni Tarifler
Mercimek Herkül-patates pirzolaMercimek Herkül-patates pirzolaKurutulmuş domatesli patates ve fasulye pirzolası Kurutulmuş domatesli patates ve fasulye pirzolası Çilek, kuru meyve ve fındık ile mercimek çikolata mannikÇilek, kuru meyve ve fındık ile mercimek çikolata mannik


koolinar

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir