Fırından çeşitli baharatlı sebzeler

 • Ev
 • Tüm tarifler
 • Ana yemekler
 • Sebze ve mantarlardan
 • Fırından çeşitli baharatlı sebzeler

Fırından çeşitli baharatlı sebzeler

Tarif fotoğrafı: Fırından çeşitli baharatlı sebzeler

Ev

75 dk.

2

Basit

24

0

0

12 Mart 2023, 14:10

İçindekiler

 • bebek patates – 7 adet
 • havuç – 1 adet.
 • Kırım soğanı – 1 adet.
 • kereviz – 1 sap
 • sarımsak – 5 diş
 • brokoli – 5 çiçek salkımına
 • rafine zeytinyağı – 2 yemek kaşığı. ben
 • su – 100 mi
 • tuz
 • Provence otlar – 1 çay kaşığı
 • biberiye – 0.5 çay kaşığı
 • tatlı kırmızı biber – 1 çay kaşığı

Adım adım yemek tarifi

Lent için harika bir yemek. Pişmiş sebzelerin çok sağlıklı olduğunu herkes bilir.

Adım adım fotoğraflara bakın:

Adım adım fotoğraflarla tarif

Fırından çeşitli baharatlı sebzeler: adım 1
1. Yemek için yemek pişirmek. Pişirmek için bebek patates alacağım. Deride pişireceğim, iyice yıkayacağım ve üzerindeki koyu lekeleri bıçakla çıkaracağım. Bu patatesler en sağlıklı olanıdır. Pişirdikten sonra çok fazla potasyum tutar. Kırım soğanı kullanıyorum. “Kırım veya Yalta soğanı, 19. yüzyılda Rusya’ya getirilen Opolznevoye köyü bölgesinden gelen Portekiz soğanı Madera düzünün doğallaştırılmış formu temelinde Kırım’da yetiştirilen çeşitli tatlı soğanlardır. Yalta soğanı çok sayıda antioksidan ve C vitamini içerir.İçeriğinde geleneksel hafif çeşitlere göre çok daha fazla flavonoid ve lif bulunur.Yüksek kükürt içeriği nedeniyle bitki kollajen sentezleme yeteneğine sahiptir ve toksik maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. vücut.Yalta soğanı kolesterolü düşürür, kalbe faydalı etki gösterir ve kan damarlarının duvarlarını güçlendirir, gastrointestinal sistemin işleyişini iyileştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir.Ayrıca habis tümörlerin oluşumunu engelleyen bir madde olan allisin içerir. Diğer şeylerin yanı sıra, Yalta soğanı sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir, kan basıncını dengeler ve güçlü bir antiparaziter etkiye sahiptir.” – oradan havuç, kereviz sapı, brokoli salkımları ve sarımsak karanfilleri de alacağım. Bu da vücut için iyidir.

Fırından çeşitli baharatlı sebzeler: adım 2
2. Kil bir kapta sebze pişireceğim. Soğan, havuç, kereviz keyfi olarak istediğiniz gibi kesin. Sarımsakları karanfil bırakın. Bebek patatesler – kabuğu tamamen. Bir kaseye koyuyoruz. Kızartma için kullanılan zeytinyağını dökün. Tuz, baharat ekleyin. Hemen brokoli eklemeyelim. Çabuk pişiyor ve pişirmenin en sonuna koyuyoruz.

Fırından çeşitli baharatlı sebzeler: adım 3
3. Her sebzenin baharatlı yağ ile kaplanması için her şeyi iyice karıştırın. 15 dakika bekletin, biraz su dökün.

Fırından çeşitli baharatlı sebzeler: adım 4
4. Kâseyi folyo ile örtün ve fırına koyun, t-180 C’ye ayarlayın ve süre 1 saat.

Fırından çeşitli baharatlı sebzeler: adım 5
5. 40 dakika sonra kaseyi fırından çıkarın. Folyoyu çıkarıyoruz. Artık ihtiyacımız olmayacak. Sebzeleri güzel bir renge ve folyosuz pişene kadar pişireceğiz. Sebzeler neredeyse hazır.

Fırından çeşitli baharatlı sebzeler: adım 6
6. Şimdi brokoli salkımlarını boş yerlere koyuyoruz. Ayrılan meyve suyuyla döküyoruz. Geri kalan süre için tekrar fırına koyun.

Fırından çeşitli baharatlı sebzeler: adım 7
7. Sebzeler hazır. Bu sefer yeterince yaşadım. Fırınınıza odaklanın. Patateslerin pişmesi en uzun süreyi alır. Tahta bir şiş veya bıçağın kenarı ile delinerek test edin.

Ek Bilgiler

Oruçta düzgün yemek yemek için, diyetinize karmaşık karbonhidratlar ve daha fazla bitkisel protein içeren yiyecekler eklemeniz gerekir. Katı kısıtlamalara rağmen, yemekler çeşitli ve lezzetli olabilir. Bitkisel yağ yasak bir ürün değildir ve Oruç’un ilk ve son haftası da dahil olmak üzere reddedilmesi tavsiye edilen bazı günler dışında Büyük Perhiz’de kullanılabilir. Çeşitli sebzeler, özellikle pişirildikleri için vücudumuz için çok faydalıdır. Bu yemeği pişirin, tavsiye ederim.

Oy verin, kaydedin ve arkadaşlarınızla paylaşın

Web’de popüler

Bir yorum Yaz

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilir

Kayıt olmak

Fasulyeli yağsız çorba – yavaş bir tencerede lezzetli bir çorba tarifiBaharatlı kızarmış patates


Dünya halklarının mutfakları
Ev yapımı (108637)İtalyan (2628)Rus (1907)Fransız (1305)Amerikan (841)Alman (815)Çin (497)Akdeniz (492)Japon (481)Yunan (476)Tüm mutfaklar
Mutfak Haberleri
Natalya Tsvetkova Basit ve lezzetli: ilginç mercimek yemekleri Cook-parim: tahılların faydaları nelerdir ve bilmeniz gerekenler Yeni Yıl nereden geldi: tatilin tarihi 2023 Yeni Yılı nasıl kutlanır: para için işaretler Kahve , tuz, limon: tabaklardaki (tavalar, kesme tahtası) kokular nasıl giderilir
yeni tarifler
Haşhaş tohumu ve susam ile Hindistan cevizi kurabiyeleriHaşhaş tohumu ve susam ile Hindistan cevizi kurabiyeleriTuzlu domatesli pancar salatasıTuzlu domatesli pancar salatasıSebze ve mantarlı funchozaSebze ve mantarlı funchoza


koolinar

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir