Krep “muz-çikolata mutluluğu” #Kare Bayramı 2023

 • Ev
 • Tüm tarifler
 • Fırın
 • Krep
 • Krep “muz-çikolata mutluluğu” #Kare Bayramı 2023

Krep “muz-çikolata mutluluğu” #Kare Bayramı 2023

Tarif fotoğrafı: Krep "muz-çikolata mutluluğu" #Kare Bayramı 2023

Ev

40 dk.

4

Basit

32

0

0

24 Şubat 2023, 12:09

İçindekiler

 • test için:
 • süt %3,2 – 100 ml
 • doğal yoğurt (ev yapımı var) – 150 ml
 • soda – %0,5
 • şeker – 1 yemek kaşığı. ben
 • 1 – 2 adet tavuk yumurtası
 • buğday unu – 100 gr
 • tuz – 0,25 saat l
 • rafine ayçiçek yağı – 1 yemek kaşığı. ben
 • hazırlama miktarına göre doldurma:
 • muz
 • acı çikolata
 • bunlara ek olarak:
 • tavayı yağlamak için domuz yağı – 1 dilim

Adım adım yemek tarifi

“Muz-Çikolata Mutluluğu” pişirmeni öneririm. Çok lezzetli, ÇOK LEZZETLİ! Çocuklar özellikle takdir edeceklerdir. Çocuklar sütlü çikolata alabilir.

Adım adım fotoğraflara bakın:

Adım adım fotoğraflarla tarif

Krep "muz-çikolata mutluluğu" #Shrovetide 2023: adım 1
1. Kendi tarifinize göre böyle bir dolgu için krep pişirebilirsiniz. İnce olmaları ve D’lerinin yaklaşık 22-24 cm olması önemlidir, size yoğurt testinin versiyonunu sunacağım. Bu krepler lezzetli ve yumuşaktır. Hamur yapıyoruz. Süt ılık olmalı, içine doğal yoğurt, şeker ve soda koyun. Bağlanır ve asidik bir ortama reaksiyonu bekleriz.

Krep "muz-çikolata mutluluğu" #Shrovetide 2023: adım 2
2. Yumurtalar oda sıcaklığında olmalıdır. 2 yumurtayı 1 ile kırıyoruz. Bir çırpma teli ile birleştirip elenmiş unu bir kaşıkla karıştırıyoruz. Tuz ve rafine ayçiçek yağı dökün.

Krep "muz-çikolata mutluluğu" #Shrovetide 2023: adım 3
3. Hamuru topak kalmayacak şekilde iyice yoğurun. 15 dakika oturmasına izin verin.

Krep "muz-çikolata mutluluğu" #Shrovetide 2023: adım 4
4. Tava iyi ısıtılmalıdır. Kızartma tavamın D’si – 22 cm Her gözleme altına bir parça domuz yağı sürün. Salo’nun çatalla delinmesi gerekiyor. Böyle bir yağla krepler çok daha lezzetli (benim için – kesinlikle!).

Krep "muz-çikolata mutluluğu" #Shrovetide 2023: adım 5
5. Sıvı hamur. 1 gözleme için – 0,5 kepçe hamur. Eşit ince bir tabaka halinde yayın ve gözleme güzel bir renk alana kadar kızartın. Kahretsin çabuk kapar.

Krep "muz-çikolata mutluluğu" #Shrovetide 2023: adım 6
6. Kolayca ters çevirin ve pişene kadar diğer tarafta kızartın.

Krep "muz-çikolata mutluluğu" #Shrovetide 2023: adım 7
7. Krepleri bir yığına koyun. Zaten ekşi krema, reçel, yoğunlaştırılmış süt ile yenilebilirler …… Bu hamur miktarından 8 adet D-22cm krep elde edildi. Muzları çikolata ile saracağım.

Krep "muz-çikolata mutluluğu" #Shrovetide 2023: adım 8
8. Gözleme “yüzünü” aşağı çevirin. Muzu soyun ve uçlarını kesin. Muzdan gözleme üzerine yerleştirecek ve kenarlarını bükecek kadar kesmeniz gerekiyor. 1 gözleme için – 0,5 muz, uzunlamasına kesin. Fotoğrafı gör. Bir gözleme üzerine, sığacağı kadar bir parça çikolata üzerine koyuyoruz. 3 dilim aldım. Kenarları büküyoruz. Daha önce bükmedim ve bazen erimiş çikolata dışarı sızdı. Eğilmek daha iyidir – bu sonuca vardım. Doldurmayı sarıyoruz.

Krep "muz-çikolata mutluluğu" #Shrovetide 2023: adım 9
9. Eritilmiş çikolata ile sıcak sıcak yiyebileceğiniz kadar Çin böreği yapın. Bugün kendim için yapıyorum. Bir porsiyon için: 2 pankek, 1 muz ve 6 parça çikolata. Mikrodalgaya 800 güçte 1 dakika 30 saniye koyduk. Hemen sıcak servis yapın. Mikrodalga fırınınız yoksa önceden ısıtılmış fırına yaklaşık 5 dakika koyabilirsiniz Kreplerin üstünün kuruyup yanmamasına bakın. Konuklar için hemen bir fırın tepsisi yapın.

Krep "muz-çikolata mutluluğu" #Shrovetide 2023: adım 10
10. Servis yapın. Bu lezzetli!

Ek Bilgiler

Yoğurtlu krepler ince ve yumuşaktır, eritilmiş çikolata ve yumuşatılmış muzla birleşir – sadece bir zevktir. Bu tür krepler hazırlayın ve sevdiklerinizi memnun edin ve böyle bir dolguyla birini şaşırtın. Bugün Maslenitsa haftasının Cuma günü – “Teschin Akşamları”. Kayınvalide! damatları şaşırtın! Shrovetide ile! Herkese SAĞLIK!!!

Oy verin, kaydedin ve arkadaşlarınızla paylaşın

Web’de popüler

Bir yorum Yaz

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilir

Kayıt olmak

Domuz yağı, mantar ve soğan ile “Rus” bezelye krepsüper çikolatalı kek


Dünya halklarının mutfakları
Ev yapımı (108510)İtalyan (2628)Rus (1906)Fransız (1305)Amerikan (841)Alman (815)Çin (496)Akdeniz (492)Japon (481)Yunan (475)Tüm mutfaklar
Mutfak Haberleri
Erkeklere not: et nasıl hızlı ve düzgün bir şekilde kızartılırŞubat ürünü kırmızı lahanadır. Ne iyidir ve nasıl pişirilir Arina Llevr Yeni Yıl nereden geldi: tatilin tarihi 2023 Yeni Yılı nasıl kutlanır: para işaretleri Kahve, tuz, limon: bulaşıklardan (tavalar, kesmeler) kokular nasıl giderilir pano)
Yeni Tarifler
Krep çavdar "tam koca" #Shrovetide 2023Krep çavdar “tam koca” #Shrovetide 2023"Korobochkina" pastırma ile maya krep #Shrovetide 2023“Korobochkina” pastırma ile maya krep #Shrovetide 2023Yeni bir tasarımda salata "gül buketi" veya "kürk manto altında ringa balığı"Yeni bir tasarımda salata “gül buketi” veya “kürk manto altında ringa balığı”


koolinar

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir